Instytut Żywności i Żywienia zorganizował w dniu 5 grudnia 2014 r. pierwszą konferencję z cyklu "Żywność i żywienie w medycynie prewencyjnej – postępy 2014".
Tytuł tegorocznej konferencji brzmiał "Wdrożenie osiągnięć naukowych w zakresie prawidłowego żywienia, w celu zmniejszenia epidemii otyłości i innych przewlekłych chorób niezakaźnych oraz zmniejszenia wydatków na ochronę zdrowia, przez Komisję Europejską i Światową Organizację Zdrowia".
Wykładowcami byli znani i cenieni pracownicy naukowi Instytutu, w tym:
Referaty były głoszone w dwóch sesjach: Epidemia otyłości w Europie i Polsce – gdzie jesteśmy? oraz Jak można przeciwdziałać otyłości i przewlekłym chorobom niezakaźnym w świetle standardów europejskich? Naukowcy zwrócili uwagę, że niestety w ostatnich latach wśród Polaków następuje nasilenie występowania nadwagi i otyłości. Zidentyfikowali nowe czynniki ryzyka otyłości, w tym np. długość snu czy palenie tytoniu przez kobiety w ciąży. Szansy na poprawę sytuacji upatruje się m.in. w:
Zagadnienia te są niezwykle istotne, dlatego też wykładowcom gratulujemy! A nam pozostaje czekać z niecierpliwością na kolejną, przyszłoroczną Konferencję.
Autor publikacji
dr inż. Aneta Brodziak
Autor publikacj nie udostępnił swojej wizytówki.
Z udostępnionymi informacjami, w tym opublikowanymi pracami autora, możesz zapoznać się odwiedzając jego profil - [profil autora]